Aero Vodochody v letošním roce zdvojnásobí tržby
Tržby největšího českého leteckého výrobce, společnosti AERO Vodochody AEROSPACE, se letos zdvojnásobí na téměř 6 miliard korun v porovnání s očekávanými výsledky roku 2019.
Na nárůstu tržeb se podílí zejména nové zakázky v oblasti údržby letounů, navýšení výroby na programu Airbus A220 a zahájení sériové výroby nového cvičného a lehkého bojového letounu L-39NG.
V minulém roce podepsalo Aero hned několik nových kontraktů se zahraničními uživateli letounů L-39 Albatros, z větší části s podporou svého strategického partnera, společnosti OMNIPOL. V tuto chvíli má Aero objednávky na generální opravy a modernizace celkem 35 strojů, letounů L-39 pro zákazníky ze střední Asie a Afriky a L-159 pro Vzdušné síly Armády ČR.
„Díky těmto zakázkám se v letošním roce objem tržeb za údržbu a modernizace letounů zdvojnásobí na 2 miliardy korun. V oblasti dodávek leteckých celků pro naše zákazníky také rosteme, zejména díky 50procentnímu nárůstu výroby náběžných hran křídel pro Airbus A220 na celkem 73 dodávek v tomto roce. V našem rozpočtu na rok 2020, odsouhlaseném naším akcionářem, počítáme s návratem do černých čísel," popsal Dieter John, prezident a CEO Aera Vodochody.
Aero úspěšně pokračuje také v projektu nového cvičného a lehkého bojového letounu L-39NG.
„Pozemní i letové zkoušky běží naplno a naším cílem je získat certifikaci na pokročilý cvičný letoun ve třetím čtvrtletí roku 2020. Koncept industrializace L-39NG je připravený, v letošním roce spustíme sériovou výrobu a završíme některé prodejní kampaně, což rovněž přispěje k růstu tržeb," dodal Dieter John.
20. 1. 2020; TZ: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.
Komentáře
K článku bylo přidáno 0 komentářů.
Tento článek neobsahuje žádné komentáře.
Kontrola kamionů od července

Inspektoři silniční dopravy budou od července kontrolovat kamiony, rozhodla sněmovna.
Podpora lepší péče o krajinu

Zcela nové podpory dostanou zemědělci při zakládání tůní, remízků a mokřadů i na pásové střídání plodin.
Genová databáze pro šlechtění včely medonosné

Vědci vytvořili unikátní genovou databázi, která může pomoci se šlechtěním včel.