Češi představili v Japonsku své nejnovější nanotechnologické objevy

Téměř 50 tisíc návštěvníků mělo na konci ledna v Tokiu možnost seznámit se s prací českých vědců a firem. Každoroční největší nanotechnologický veletrh na světě nano tech 2015 se zaměřil hlavně na použití nanotechnologií v běžném životě a při ochraně přírody.

Účast českých firem podpořila agentura CzechTrade, asistenci poskytlo japonské zastoupení agentury CzechInvest a české velvyslanectví v Tokiu.

„V rámci veletrhu jsme se zaměřili na aktivní získávání potenciálních výzkumných a hlavně průmyslových partnerů, protože naše výsledky jsou již připraveny ke komercializaci. V předchozích letech se nám díky nano techu podařila navázat spolupráce s univerzitou v Shinshu," říká děkanka Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Jana Drašarová.

Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci využila japonský veletrh k první prezentaci svých nejnovějších výsledků. V oblasti tkáňového inženýrství představila vzorky nanovlákenných struktur určených pro výrobu světově unikátních maloprůměrových cévních náhrad, náhrad kostí, kolenních chrupavek, kýlních sítěk a zcela nové alternativy nanovlákenných struktur pro kryty ran.

Z dalších nanotechnologických oblastí pak ukázala například aplikaci nanovlákenné membrány používanou ve funkčních sportovních oděvech nebo struktury, které biologicky čistí odpadní vody.

TZ: CzechInvest

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Kontrola kamionů od července

Foto: MD ČR

Inspektoři silniční dopravy budou od července kontrolovat kamiony, rozhodla sněmovna.

Podpora lepší péče o krajinu

Ilustrační foto: Stanislava Nopová

Zcela nové podpory dostanou zemědělci při zakládání tůní, remízků a mokřadů i na pásové střídání plodin.

Připraveno je 250 milionů korun pro podnikatele

Ilustrační foto: Praha Press

MPO znovu podpoří inovační výkonnost českých firem.

Genová databáze pro šlechtění včely medonosné

Ilustrační foto: pixabay.com

Vědci vytvořili unikátní genovou databázi, která může pomoci se šlechtěním včel.

reklama
reklama reklama