Japonská mateřská školka je hravá, ale velmi podobná základní škole

Japonsko osidluje 126 milionů obyvatel. Vzdělávací systém je propracovaný a myslí už na malé děti. Téměř 15 tisíc školek má většinou ve třídě kolem dvaceti dětí, ať už jsou to mateřinky státní nebo soukromé.

Zejména ve městech rodiče volí mezinárodní školky, aby se jejich ratolesti už od raného věku připravovali na budoucí univerzitu. Na venkově je život příjemnější a klidnější i ve školských zařízeních.

Děti školku navštěvují povinně rok před nástupem do školy. Podobný rozvrh jako ve škole překvapí mnoho Evropanů. Děti se zde učí základy předmětů a to od zeměpisu až po angličtinu nebo japonštinu, včetně psaní.

Všechny děti mají uniformy dané školky. Svačinu, oběd a pitnou vodu si obvykle nosí z domu. Začátek je mezi 8 a 9 hodinou. Po obědě děti nemají klid na lůžku jako u nás. Proto jsou později unavené a ospalé. Odpoledne kolem druhé si je vyzvedávají maminky, velmi výjimečně babičky, když je maminka zaměstnaná. Přestože se děti učí jako ve škole, program je hravý, zábavný a děti se na něj těší.

Aby se dětem už nyní přiblížily nejrůznější profese, navštěvují medicínská pracoviště, policisty, hasiče. Foto Praha Press

S sebou si nosí oblíbené hračky a kamarády s nimi seznamují. Aby se dětem už nyní přiblížily nejrůznější profese, navštěvují medicínská pracoviště, policisty, hasiče atd. Sponzor zajistí oblečení, které mají dospělí profesionálové, což se všem velmi líbí.

Aby se dětem už nyní přiblížily nejrůznější profese, navštěvují medicínská pracoviště, policisty, hasiče. Foto Praha Press

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Na led! – Hokej a bruslení v obrazech

Na led! – Hokej a bruslení v obrazech/NGP

Národní galerie představuje výstavu, která otevírá téma bruslení a hokeje ve výtvarném umění. Od bruslení na...

Rozšířila se výstraha před extrémními dešti

Ilustrační foto: Stanislava Nopová

Na MŽP jednala Ústřední povodňová komise, doporučuje omezit akce a nevstupovat do lesů.

Do lesa chodili loni lidé častěji

Foto: houbaření/ Stanislava Nopová

Nasbírali ale méně lesních plodů než obvykle.

Podařilo se prosadit omezení pyrotechniky

Ilustrační foto: pixabay

Sníží se hluk, který způsobuje stres dětem, seniorům a zvířatům, nebezpečí úrazů a požárů a znečištění...

reklama reklama
reklama