Někdo si rád vezme, co vám se nehodí
V pražských re-use (z anglického znovu k použití) centrech se za půl roku pilotního provozu podařilo zachránit více jak 14 tun věcí. Zpět k lidem se dostalo 1820 předmětů.
V říjnu loňského roku odstartoval pilotní projekt re-use pointů ve sběrných dvorech Pod Šancemi v Praze 9 a Zakrytá v Praze 4. O měsíc později se k nim přidal třetí ve sběrném dvoře v Horních Počernicích v Praze 20. Za přibližně půl roku centra dokázala zachránit 14 372 kg věcí, které by se obvykle vyhodily, a zpět k lidem se dostalo 1820 předmětů. Největší zájem byl o vybavení do domácností – nádobí, lůžkoviny či drobný nábytek.
6. 5. 2021, TZ: MHMP
Komentáře
K článku bylo přidáno 2 komentáře.
Petr 10.5.2021 12:44
Kdo se neustále snaží do češtiny nacpat nesourodý jazyk? Co je RE-USE? Pro ochranu českého jazyka potřebujeme zákon. Pak by si žádný magistrát, ministerstvo, televize, nedovolili obtěžovat nás za naše peníze novými cizími slovy, (např.hláskováním tj. v TV = spelováním viz.: "Pí Ejč Dí...)
Stanislava 10.5.2021 7:45
Záliba v cizích názvech čehokoliv se u nás rozmáhá. Je škoda, že reprezentace země viz. -kurzarbeit, nebo představitelé českého, tety pražského magistrátu mají stále lepší nápady. Už nemáme nástěnné malby, ale mural art...atd., ale re-use se vskutku povedlo.
Pražský vítěz Adapterra Awards 2024
Zvítězila budova pro výzkum i výuku s fasádou osázenou tisíci rostlinami.
Výstava Ženy na bojištích
U průchodu Armádním muzeem od cyklostezky je volně přístupná výstava Ženy na bojištích a v zázemí.
Výstava Olympijské příběhy v Praze
Výstavou Olympijské příběhy připomene Národní muzeum úspěchy českých sportovců za posledních více než 100...
Letečtí záchranáři mají v Praze novou moderní základnu
Byli unikátem na území tehdejšího Československa a po více jak 37 letech od prvního vzletu nyní letečtí záchranáři,...