Německý podzim 1989. Národní muzeum připomíná významnou historickou událost výstavou fotografií
Národní muzeum ve spolupráci s Československým dokumentačním střediskem, o.p.s. otevírá od 3. října 2014 novou panelovou výstavu s názvem Německý podzim 1989 v Praze. Návštěvníkům se představí fotografie Karla Cudlína, které dokumentují situaci tisíců východoněmeckých uprchlíků, kteří se snažili v tomto období najít útočiště na pražské ambasádě Spolkové republiky Německo v Lobkovickém paláci na Malé Straně.
Na výstavě je mimo jiné prezentováno i několik barevných fotografií ze zahrady Lobkovického paláce, které pořídil Adolf Brüggemann, tehdejší pracovník západoněmeckého velvyslanectví. Neklidnou atmosféru těchto dní dokreslují také články z dobového tisku. Výstavu mohou návštěvníci zhlédnout v Národním památníku na Vítkově do 2. listopadu 2014.
Panelová výstava nese podtitul Cesta východoněmeckých občanů ke svobodě a je připravena u příležitosti 25. výročí masového útěku občanů NDR, kteří se přes Československo chtěli dostat do západního Německa. Po otevření hranice mezi Rakouskem a Maďarskem to byla další cesta, kterou mohli opustit socialistický blok.
TZ: Národní Muzeum
Komentáře
K článku bylo přidáno 0 komentářů.
Tento článek neobsahuje žádné komentáře.
Vinohradská vodárna se probouzí k novému životu

V těchto dnech začala rekonstrukce historického vodárenského areálu z 19. století, kde vznikne osvětové centrum...
Soutěž na centrální část sídliště Červený Vrch

O nové podobě centrální části pražského sídliště Červený Vrch rozhodne architektonická soutěž.
Vzpomínkové místo Josefa Toufara a Jana Palacha

Josefa Toufara a Jana Palacha připomínají nové pamětní desky v Legerově ulici.