Poslanecká sněmovna hostí výstavu Tisíciletá tradice české měny
Výstava Tisíciletá tradice české měny, kterou Východočeské muzeum v Pardubicích ve spolupráci s Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice a Českou mincovnou v Jablonci nad Nisou uvedlo v roce 2013 v New Yorku, má svoji českou verzi a od 7. března je k vidění v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v Praze.
Výstava Tisíciletá tradice české měny nabízí stručný přehled více než tisícileté kontinuity české měny. Zájemci se s dějinami české měny v širším evropském kontextu seznámí prostřednictvím deseti výstavních panelů doplněných bohatým obrazovým materiálem i galvanoplastickými kopiemi vzácných historických mincí.
Samostatná část je věnována české korunové měně existující od roku 1993, již zájemci mohou obdivovat v závěrečné části výstavy.
Výstava je koncipována jako putovní. Galvanoplastické kopie mincí podle sbírkových originálů Východočeského muzea v Pardubicích zhotovil tamní restaurátor Michal Vojtěchovský. Autorem grafického návrhu výstavy a průvodní stejnojmenné publikace byl výtvarník Východočeského muzea v Pardubicích Ondřej Ulrich.
Výstava je instalovaná v prostorách Atria Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Sněmovní 4.
Komentáře
K článku bylo přidáno 0 komentářů.
Tento článek neobsahuje žádné komentáře.
Vinohradská vodárna se probouzí k novému životu

V těchto dnech začala rekonstrukce historického vodárenského areálu z 19. století, kde vznikne osvětové centrum...
Soutěž na centrální část sídliště Červený Vrch

O nové podobě centrální části pražského sídliště Červený Vrch rozhodne architektonická soutěž.
Vzpomínkové místo Josefa Toufara a Jana Palacha

Josefa Toufara a Jana Palacha připomínají nové pamětní desky v Legerově ulici.