Pro historické centrum Prahy radní schválili pravidla pro rekonstrukci chodníků a ulic
Rekonstrukce povrchů ulic v památkové rezervaci se budou ode dneška řídit jasnými pravidly. Napomůže Koncepce živičných a dlážděných povrchů, kterou schválili pražští radní.
Historické centrum Prahy je jedním z nejfotografovanějších míst světa. Jako takové má významný vliv na vnímání Prahy jak ze strany jeho obyvatel, tak ze strany návštěvníků města. Město proto musí usilovat o neustálé zvyšování kvality veřejných prostranství v této oblasti.
„Zatímco pro chodníky v historickém centru se volí mozaiková dlažba, při rekonstrukcích vozovek nebyla žádná jasně daná pravidla," uvedl náměstek primátorky Matěj Stropnický. Některé ulice tak byly vyasfaltovány, zatímco jiné vydlážděny bez jasnější koncepce ze strany města. Hlavním cílem dokumentu je proto definovat, v jakých případech lze za vhodnější povrch považovat asfalt, a kdy kamennou dlažbu.
Betlémská, Rytířská anebo Valdštejnská, to jsou jen některé příklady ulic v nejužším historickém jádru, ve kterých by podle koncepce měla být dlažba namísto asfaltu. V nejužším historickém jádru je totiž nutné kultivovat estetickou kvalitu města. Naopak v místech, která jsou více dopravně zatížená - například tam, kde jezdí automobily i tramvaj zároveň, je vhodnějším řešením asfalt.
TZ: Magistrát hlavního města Prahy
Komentáře
K článku bylo přidáno 0 komentářů.
Tento článek neobsahuje žádné komentáře.
Pražský vítěz Adapterra Awards 2024
Zvítězila budova pro výzkum i výuku s fasádou osázenou tisíci rostlinami.
Výstava Ženy na bojištích
U průchodu Armádním muzeem od cyklostezky je volně přístupná výstava Ženy na bojištích a v zázemí.
Výstava Olympijské příběhy v Praze
Výstavou Olympijské příběhy připomene Národní muzeum úspěchy českých sportovců za posledních více než 100...
Letečtí záchranáři mají v Praze novou moderní základnu
Byli unikátem na území tehdejšího Československa a po více jak 37 letech od prvního vzletu nyní letečtí záchranáři,...