Propojení reality s internetem zkoušejí i nové startupy
Do JIC STARCUBE se dosud přihlásily týmy z rekordních 22 zemí, mezi nimi i z Nigérie, Kamerunu nebo Hong Kongu či USA. Do akcelerátoru navíc vstoupili noví partneři – AVG a Konica Minolta. Projekty spojené s IoT a kybernetickou bezpečností mají ještě poslední dva týdny na vyplnění přihlášky.
Budík zvoní o třicet minut později. Kalendář ho informoval, že obchodní partner zrušil ranní schůzku. Spuštění elektrického zubního kartáčku probuzeného uživatele dává signál kávovaru, aby se začal nahřívat. Jakmile majitel zasedá za stůl, reproduktory spouští hudbu, kterou vybral stress skener. Elektromobil spouští program na odstranění sněhu ze skel. Vyhodnocuje dopravní situaci a zprávu o zpoždění do kanceláře.
I takto může vypadat svět IoT neboli zařízení propojených s internetem.
„Internet věcí pomáhá lépe zorganizovat denní rutinu a umožňují tím věnovat se naplno důležitějším věcem. Prognózy od International Data Corporation říkají, že v roce 2020 bude na jednoho člověka připadat více než 6 různých globálně propojených wearebles, senzorů nebo spotřebičů," vysvětluje Vojtěch Krmíček, šéf startupových programů JIC.
Týmy můžou nakopnout své projekty blíž k internetové revoluci v programu JIC STARCUBE, do kterého se můžou přihlašovat do 31. července na tomto odkazu.
TZ: JIC
Komentáře
K článku bylo přidáno 0 komentářů.
Tento článek neobsahuje žádné komentáře.
Kontrola kamionů od července

Inspektoři silniční dopravy budou od července kontrolovat kamiony, rozhodla sněmovna.
Podpora lepší péče o krajinu

Zcela nové podpory dostanou zemědělci při zakládání tůní, remízků a mokřadů i na pásové střídání plodin.
Genová databáze pro šlechtění včely medonosné

Vědci vytvořili unikátní genovou databázi, která může pomoci se šlechtěním včel.