Výstavy v Národním muzeu

Na co se mohou návštěvníci v Národním muzeu těšit?

Pokud to situace dovolí, Národní muzeum otevře postupně všechny své objekty. 

Veškeré informace ohledně výstav, vstupného a aktuální otevírací doby naleznete na oficiálních stránkách Národního muzea: www.nm.cz

Sluneční králové – výjimečný mezinárodní projekt, který dokumentuje největší archeologické objevy českých egyptologů spjaté s výzkumem egyptského Abúsíru, starověkého královského pohřebiště sousedícího na severu s Gízou a na jihu se Sakkárou.
Olympijské Tokio – výstava, kterou připravilo u příležitosti letošních olympijských her Národní muzeum společně s Českým olympijským výborem a Vojenským historickým ústavem. Zaměřuje se především na trojici tokijských her: těch nekonaných v roce 1940, uskutečněných v roce 1964 i těch (poprvé v historii) posunutých Her XXXII. olympiády, které proběhnou v létě 2021.
Czech Press Photo – poprvé v historii Czech Press Photo se výstava koná v Historické budově Národního muzea. Představují se na ní vítězné snímky soutěže doplněné kolekcí vybraných zásadních okamžiků 26. ročníku společně s výstavou zahraničních porotců a Grantem primátora.
Slavní čeští skladatelé – netradičně pojatá výstava vtáhne návštěvníky do příběhů života čtyř fenomenálních skladatelů: Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů.
Korona v muzeu! – věnuje se zpola zapomenuté světici svaté Koroně. Výstava ji představí v jejích proměnách od exotické mučednice s reprezentativním jménem, které oslovilo například římského císaře Otu III., po patronku dřevorubců a ochránkyni lidí v nouzi, pomocnici hledačů pokladů a sázečů loterií, a nakonec v současnou ochránkyni proti stejnojmenné nemoci.
Poklady numismatických sbírek – ukazuje numismatiku jako vědu i sběratelský obor. K vidění je zhruba 1 500 exponátů ze sbírkových fondů Národního muzea doplněných o zápůjčky spolupracujících muzeí.
Sál minerálů – tato část expozice představuje více než 4 000 předmětů ze sbírky, která celkově čítá neuvěřitelných 100 000 minerálů z celého světa.
1620. Cesta na Horu – výstava připravená ke 400. výročí bitvy na Bílé hoře. Vůbec poprvé se návštěvníci zúčastní multimediální rekonstrukce bitvy nebo na vlastní kůži zažijí atmosféru staroměstského popraviště.

Na výstavy i do celého objektu bude možné zakoupit vstupenky jak online, tak i na pokladně v den návštěvy. Z důvodu dodržení maximální kapacity bude návštěvníkům umožněn vstup do komplexu pouze hlavním vstupem Historické budovy Národního muzea. Otevření těchto objektů je samozřejmě podmíněno dodržováním platných opatření. Jedná se především o snížení kapacity návštěvnosti a dále o dodržování dostatečných rozestupů a zajištění dezinfekce pro návštěvníky. Návštěva Národního muzea díky tomu bude bezpečným kulturním zážitkem.

Bukvajová Šárka, MgA.

30. 4. 2021, TZ: Národní muzeum

 

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL

Łódź Design Festival před 6 lety/ lodzdesign.com

Pro zájemce a obdivovatele nových nápadů a řešení upozorňujeme na 19. ročník Festivalu designu v polské Łódźi.

Jednorázový poplatek, nebo předplatné?

Ilustrační foto: pixabay.com

dTest: Spotřebitelé, kteří na internetu hledají pomoc s tvorbou životopisu, lokací ztraceného telefonu nebo vyhledávají...

Co lze vyčíst z obalu potravin?

Ilustrační foto: pixabay.com

Funkce potravinářského obalu jako komunikačního a informačního prostředku.

Jak postupovat při nadměrné hlukové zátěži?

Ilustrační foto: Stanislava Nopová

Nejdůležitější úlohu při ochraně obyvatelstva před škodlivinami včetně hluku mají orgány ochrany veřejného...

reklama reklama
reklama