Výzva na podporu digitalizace podniků

Více než 4 miliardy korun. MPO vyhlašuje I. výzvu Digitální podnik a I. výzvu Virtuální podnik.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlašuje výzvy na podporu digitalizace podniků. Žádosti mohou podnikatelé podávat od 16. června do 16. září 2022. Na obě výzvy má ministerstvo v rámci Národního plánu obnovy připraveno více než 4 miliardy korun, které je nutné proinvestovat do roku 2025.

„Krize způsobená covidovou pandemií ukázala potřebu digitalizace českého byznysu. Velkou výzvou je ale překonat zatím ještě přetrvávající nedůvěru tradičních podnikatelů k digitálním inovacím a ukázat jim, že je možné jejich nasazením reálně snížit provozní náklady, zvýšit efektivitu a zároveň i pozitivně ovlivnit ekologické zatížení,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo dotační výzvy na pomoc podnikům s digitalizací. Alokovány na to jsou více než čtyři miliardy korun. Cílem je podpora zvyšování digitální úrovně podniků působících na českých trzích prostřednictvím podpory nákupu a zavádění pokročilých nevýrobních digitálních technologií. Ty pomohou zajistit výrazný posun v digitalizaci díky podpoře automatizace, digitalizace dat a efektivnějšího propojení a řízení firemních procesů. Výzvy jsou vyhlašovány v rámci komponenty č. 1.5 Digitální transformace podniků.

„Nově vypsané výzvy jsou zaměřeny na oblasti, které nejsou pro žadatele zatím příliš zažité. MPO si v rámci OPPIK obdobnou aktivitu vyzkoušelo a otestovalo si budoucí koncepce a strategie na výzvě Digitální podnik. Jedinečností těchto výzev je kromě přímé podpory procesu digitální transformace i podpora zavádění digitálních technologií v oblasti logistiky a počítačové bezpečnosti,“ říká náměstek ministra pro EU fondy Marian Piecha.

Výzva Digitální podnik je vyhlášena v souladu s novou regionální mapou, kde míra podpory může v některých regionech dosáhnout až 60 % z celkových způsobilých výdajů. Tato výzva je zaměřena na větší komplexnější projekty digitalizace. Mohou žádat jak výrobní podniky, tak podniky poskytující služby.

„Velká část malých a středních firem zcela jasně vnímá přínosy digitální transformace v podobě snížení nákladů nebo zvýšení produktivity. Nicméně nemají zkušenosti s digitalizací svojí výroby, logistiky nebo firemních procesů a váhají, zda takovou velkou změnu učinit. Obě výzvy by měly tento rozhodovací proces usnadnit a pomoci uskutečnit zásadní krok směrem k digitální transformaci. K tomu chceme našim firmám a partnerům pomoci jak touto výzvou, tak i podporou tzv. Center pro digitální inovace,“ říká náměstek pro digitalizaci a inovace Petr Očko.

Výzva: Virtuální podnik se zaměřuje na menší projekty. Nově mohou žádat i firmy z hlavního města Prahy. Míra podpory je stanovena podle velikosti podniků od 20 % do 40 %.

Z obou výzev mohou žádat všechny podniky bez ohledu na jejich velikost. Realizace projektů je omezena maximálně na dvě etapy.

9. 6. 2022, TZ: MPO

Komentáře

K článku bylo přidáno 0 komentářů.


Ochrana proti spamu. Napište prosím součet (dva + dva):

Tento článek neobsahuje žádné komentáře.

Jednodušší cesta k národním dotacím

Ilustrační foto: Praha Press

Ministerstvo zemědělství už většinu z nich vyplácí formou sazeb.

Zvýšení šance na vylíhnutí zdravého kuřete

Ilustrační foto: pixabay.com

Pokles líhnivosti ze skladovaných vajec v líhňařských provozovnách je možné eliminovat jejich průběžným zahříváním.

Příčiny stresu u rostlin pomůže odhalit umělá inteligence

Foto: VŠB-TUO, Ostrava

Vědci z Fakulty elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO, tým Signal Lab pod vedením Radka Martinka, se zapojili do výzkumu,...

Na péči o krajinu a rozvoj venkova půjde 2,6 miliardy korun

Ilustrační foto: pixabay.com

Ministr Výborný schválil pravidla pro dotace na pozemkové úpravy.

reklama
reklama reklama reklama